Beşiktaş Sportif Yöneticisi Ceyhun Karı, Guardian’a açıklamalarda bulundu.
İşte Ceyhun Yararı’nın kelamları;
Türkiye’de eksik olan şeylerden biri alandaki yoğunluktu. Bu yüzden Premier Lig gruplarına odaklandım.
POPÜLER OLMAYAN ADIMLAR ATMAYA ÇALIŞIYORUM
Benim odak noktam bütçeyi denetim etmek. Tanınan olmayan adımlar atmaya çalışıyorum. Popülist olmak, taraftarların önünde kahraman olmak her vakit kolaydır zira Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın her birinin 20 milyon taraftarı var. Bu yüzden onları denetim etmek ve onlardan gelen baskı altında çalışmak kolay değil
DELE ALLI’DE BASKI ARTTI
Taraftarların beklentileri nitekim çok yüksekti; Dele üzere bir vakitler 100 milyon euro paha biçilen bir oyuncuyu düşündüğünüzde, çok fazla gol ve asist bekliyorlar ancak Türkiye ligi güç olduğu için bu kolay değil. Ne yazık ki, başaramadık. Gol atamadıkça ya da katkı sağlayamadıkça baskı daha da arttı. Taraftarlar, onu ıslıklamaya başladı ve onun reaksiyonu beklediğimiz üzere olmadı. Olan bitene daha yansılı olacağını, daha çok çalışacağını ve grup için savaşacağını düşünmüştük lakin olmadı. Teknik yönetici, gelecek dönem bizimle devam edecek öbür oyuncuları kullanmaya karar verdi ve o da forması için savaşmayı bıraktı.
AVRUPA KUPASI KAZANMAK ÇOK SIKINTI DEĞİL
Bir Türk ekibinin tekrar Avrupa kupasını kazanmasının çok sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Türk futbolundaki en büyük meselelerden biri planlama ve tertip zira yabancı oyuncularla daima transfer periyodunun sonuna mukavele imzalıyoruz. Tüm eleme cinsleri Temmuz ayında ve Ağustos başında oynanıyor. Gelecek dönemin programına nazaran, Ağustos ayında ligde ve Avrupa’da dokuz maç oynayacağız, bu yüzden katiyetle oyuncuları erken mukavele imzalayıp hazırlanmamız gerekiyor
UMARIM GERİ DÖNERİZ
Gelecek dönem tek gayemiz yeniden şampiyonluk. Beşiktaş her dönem Şampiyonlar Ligi’nde olmalı. Taraftarımızın bunu hak ettiğine inanıyorum. Umarım gelecek dönem şampiyonluğu kazanırız ve bir sonraki dönem Şampiyonlar Ligi’ne geri döneriz