Topuk köyünde yaşayan Zeki Akarsu, Yumacık köyü yakınlarında dolaşırken Yumacık Çayı’nda bir ayı gördü.
Akarsu’nun bağırması üzerine ayı evvel iki ayağı üzerinde dikildi, akabinde sudan çıkarak bölgeden uzaklaştı.
Zeki Akarsu, ayıyı görünce huzursuz olduğunu belirterek “Dere kenarında gezindiğim esnada dereden yüzerek bulunduğum yere hakikat gelen ayıyı gördüm. Beni fark etmesi ve üzerime gelmemesi için bağırdım. Sesimi duyan ayı dereden çıktıktan sonra birkaç defa durup bana baktı ve ormana girerek gözden kayboldu.” dedi. Akarsu o anları cep telefonuyla görüntüledi.