UEFA Şampiyonlar Ligi Finali kapsamında Yenikapı’da yapılan Şampiyonlar Festivali’nde Şampiyonlar Ligi Efsaneleri Futbol Turnuvası’nda Hamit Altıntop’un ekibinde yer alan Antalyaspor Teknik Yöneticisi Nuri Şahin, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Final maçı hakkında niyetlerini lisana getiren Şahin, “Favori Manchester City. Hakan ve İlkay olduğu için çok taraflı olamıyoruz. İnşallah hoş bir maç olur. Hak eden kazansın. City’nin futbolunu çok beğenen bir insan olarak, bir hoca olarak bir tık City’den tarafız. Hakan olduğu için taraf olmamaya çalışıyorum. İki tarafta da Türk var. Kupa bir Türk’ün elinde kalkacak. Hem Hakan’a hem İlkay’a muvaffakiyetler diliyorum” diye konuştu.
“Çok şey öğrendiğimiz bir dönem oldu”
Geride kalan dönemi pahalandıran Nuri Şahin, “Farklı bir dönem oldu. Hem Katar ortasıyla ondan sonra yaşadığımız zelzele felaketiyle hepimiz için sıkıntı bir dönem oldu. Güzeliyle, kötüsüyle dönemi geride bıraktık. Çok şey öğrendiğimiz bir dönem oldu. Futbolun her şey olmadığını öğrendiğimiz bir dönem oldu ne yazık ki, zelzele felaketiyle beraber” halinde konuştu.