Meteoroloji 4’üncü Bölgesel Hava Kestirim Merkezi’nin Antalya’nın batı ilçeleri için ‘Sarı Kod’ uyarısı akabinde Kumluca ilçesinde tesirli olan yağışlar nedeniyle turistik tesisler ziyan gördü. Kumluca ilçesinin değerli turizm merkezleri ortasında yer alan Adrasan Mahallesi’nde bu sabah saatlerinde tesirli olan yağışta Sarıkavak Deresi taştı.
Öte yandan, yağış sonrası dere taşınca, yoldan geçen bir araba sürüklendi. Arabanın şoförü araçtan inerek kurtuldu. Sarıkavak Deresi etrafındaki turizm tesisleri de sel suları nedeniyle ziyan gördü, birtakım tesisleri su bastı. İşletmelerin kameriyeleri de dere sularıyla denize sürüklendi. Turkuaz rengiyle ünlü Adrasan kıyısı, sel suları altında kalırken denizin rengi kahverengiye döndü.