Sivasspor’da Teknik Yönetici İstek Çalımbay, mukavelesinin sona ermesinin akabinde yaptığı açıklamasında kırmızı-beyazlılarla yola devam etmeyeceğini duyurmuştu. Sivasspor Kulübü de Çalımbay hakkında bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şu tabirler kullanıldı:
“Rıza Çalımbay, Sivasspor ailesi için çok bedelli bir isimdir. Çalımbay, misyon mühleti boyunca ekibimize büyük katkılar sağlamış, kulübümüzü Spor Toto Üstün Lig’de ve Avrupa arenasında muvaffakiyetten muvaffakiyete taşımış ve taraftarlarımıza unutulmaz anlar yaşatmıştır. Çalımbay, geçtiğimiz dönem Ziraat Türkiye Kupası’nı da kazanarak bu muvaffakiyetlerini taçlandırmıştır. Sayın Çalımbay’ın düzenlediği basın toplantısında, ‘Güzel bir halde buradan ayrılıyoruz. Burası benim memleketim, tekrar geri dönmek üzere ayrılıyorum’ kelamları Sivasspor’a olan sevgisini, memleketine olan bağlığını göstermektedir. Olağan genel heyetimizin akabinde oluşacak yeni idare heyetinin yine Çalımbay’ı grubun başında görmek isteyeceğinden hiç kuşkumuz yoktur. Çalımbay, memleketine olan bağlılığı ile bugün almış olduğu kararı tekrar gözden geçirecektir. İstek Çalımbay’ın kararı ne olursa olsun hürmetle karşılıyoruz. Sivasspor topluluğu olarak kendisine bugüne kadar verdiği emekler için teşekkür ediyor ve gelecekteki ömründe mutluluklar ve muvaffakiyet diliyoruz. Sivasspor İdare Konseyi.”